Program 52 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dniu 2023-09-24

Gmina Bielsko-Biała
Rodzinne Rajdy Rowerowe
Formularz zapisów przez internet

Startujemy z Pl. Ratuszowego kierując się w stronę Wapienicy, gdzie odbędzie się półmetek na terenie Stadionu Lekkoatletycznego „Sprint”.

Drugi etap prowadzi w stronę Bielska-Białej na finał rajdu - terenie Błoni w Bielsku-Białej

Plac Ratuszowy – Start Rajdu

 • 9.00 ROZPOCZĘCIE RAJDU - wywiady z gośćmi i uczestnikami
 • 9.30 START RAJDU – Plac Ratuszowy w Bielsku-Białej
 • 9.30 – 11.00 I ETAP (ok. 15 km)

Stadion Lekkoatletyczny „ Sprint” Wapienica - Półmetek Rajdu

 • 11.00– 12.30 PÓŁMETEK:
  przeprowadzenie konkurencji sprawnościowych,
  weryfikacja uczestników konkurencji regulaminowych

Tereny Rekreacyjne "Błonia" w Bielsku-Białej – Meta Rajdu

 • 12.30 – 13.30 II ETAP ( ok.12 km)
 • 13.30-16.00 FINAŁ 52 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego
  - ciepły posiłek
  - rozstrzygnięcie konkurencji regulaminowych
  - losowanie nagród loterii fantowej  
  - rozdanie nagród
  - zakończenie rajdu

ZAPISY

Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą w biurze rajdu w Bielsku-Białej ul. Krasińskiego 5a, w dniach:

pon.- pt.18.09-22.09.2023 w godz 11.00-17.00.,

sobota 23.09  w godz. 10.00-13.00

niedziela w dniu rajdu 24.09.2023 w godz. 8.00 – 9.30 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej.

Opłata startowa: w dniach 18-23.09.2023 - 30 zł, w dniu rajdu 24.09.2023 - 45 zł, w ramach opłaty:

 • koszulka,
 • folder okolicznościowy,
 • kupon na ciepły posiłek,
 • ubezpieczenie na czas trwania imprezy

Dokonanie opłaty startowej na 52 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy jest równoznaczne z zapoznaniem i zaakceptowaniem regulaminu Rajdu.

Loteria fantowa - dodatkowo uczestnicy rajdu mogą wraz z pakietem startowym zakupić losy na loterię fantową 52 BBBR – koszt 10 zł sztuka ( regulamin loterii na stronie www.btcbb.pl ).

Hymn Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Bielsku-Białej


Pliki do pobrania


Zapisy na rajd


Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą w biurze rajdu w Bielsku-Białej ul. Krasińskiego 5a, w dniach:
pon.- pt.18.09-22.09.2023 w godz 11.00-17.00, sobota 23.09 w godz. 10.00-13.00, niedziela w dniu rajdu 24.09.2023 w godz. 8.00 – 9.30 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej.

Zapisy internetowe od 01.09.2023 (regulamin na stronie www.btcbb.pl)

Zapisy internetowe

Formularz zapisów przez internet

Trasa rajdu

Koszulka rajdu

Folder rajdu

Utrudnienia w ruchu

Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów  uprzejmie informuje, że  w dniu  24 września br.  w Bielsku-Białej odbędzie się 52 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy  pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej.   W związku z organizacją 52 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w dniu 24.09.2023 na czas przejazdu rowerzystów poniższe ulice zostaną zamknięte: 

Trasa I-go etapu: 9:30 do 11:00  Bielsko-Biała – Wapienica Stadion Lekkoatletyczny

Plac Ratuszowy, Dmowskiego, Sempołowskiej, Dworkowa, Broniewskiego, PCK,Sempołowskiej , Partyzantów, Karpacka, Orzeszkowej, Zwardońska, Lotnicza , Droga Rowerowa dookoła lotniska, Zwardońska, Antyczna, Wapienicka, przez mostek nad Rzeką Wapiennica,Celtycka, Słowiańska , Handlowa, Jaworzańska, Potok, Średnia, Graniczna, Światopełka, Telimeny, Jaworzańska,Wjazd na stadion lekkoatletyczny. Dystans 15 km. 

Półmetek: Stadion Lekkoatletyczny "Sprint" Wapienica 11.00-12.30

Trasa II-go etapu:12:30 – 14:00  Wapienica Stadion Lekkoatletyczny - Bielsko-Biała Błonia

Jaworzańska, Miętowa, Zapora,Dębowiec, Ruciana, Jeżynowa, Karpacka, Partyzantów, Leszczyńska, Most im. Druha Mieczysława Piekiełko, Bystrzańska, Szeroka, Czołgistów wjazd na teren Błoni w Bielsku-Białej

Dystans 12km. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Utrudnienia w ruchu - pobierz plik

Wapienica

półmetek rajdu

Wapienica to zachodnia część miasta Bielsko-Biała, dzielnica spacerów i wypoczynku, miejsce kontrastów.

Wapienica, to obecna dzielnica miasta Bielsko-Biała wysunięta najbardziej na zachód. Wieś Wapienica (niem. Lobnitz) powstała w drugiej połowie XIV i została utworzona przez osadników niemieckich. Przez stulecia Wapienica miała przede wszystkich charakter leśny i rolniczy, później również przemysłowy. 

Wschodnią granicą terytorialną Wapienicy stanowi rzeka pod tą samą nazwą, w okolicach której w XIX wieku powstało kilka ważnych zakładów przemysłowych. Na początku XX wieku Wapienica stała się popularnym miejscem turystycznym, odpoczynku dla mieszkańców Bielska i Białej. W 1977 roku Wapienica wraz z innymi pobliskimi miejscowościami została włączona do miasta Bielsko-Biała.

Historycznie Wapienicę dzielono się na Górną, Dolną oraz Średnią; obecnie funkcjonują już tylko dwa pierwsze określenia. Wapienica najbardziej znana jest od lat z wybudowanej w 1932 roku z urokliwej i pięknie położonej zapory wodnej, którą otworzył sam Prezydent Ignacy Mościcki.

Dolina potoku Wapienica leży pośród lesistych wzniesień należących do Pasma Klimczoka i Szyndzielni w Beskidzie Śląskim. Dolinę otaczają szczyty osiągające przeważnie ok. 600-1000 m. n.p.m. między innymi Dębowiec, Szyndzielnia, Klimczok, Trzy Kopce, Błatnia, Przykra. O wyjątkowym charakterze terenu świadczy przede wszystkim fakt, iż znajduje się on w obszarze dużego ośrodka miejskiego. Dolina Wapienicy zwana jest także Doliną Luizy, gdyż osobą, która dostrzegła walory tego miejsca, była Luiza Sułkowska, żona księcia Jana Sułkowskiego, przyjeżdżająca tu na spacery w epoce romantyzmu. Od tych czasów obszar doliny zyskiwał na popularności, a nieopodal zaczęły niebawem wyrastać letniskowe wille. W latach międzywojennych powstało tu sztuczne jezioro o nazwie Wielka Łąka. W 1990 powstał zespół przyrodniczo-krajobrazowy, który kilka lat później znalazł się w składzie parku krajobrazowego, obejmującego obszar Beskidu Śląskiego.

Sprawozdanie

Start rajdu tradycyjnie odbył się na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Licznie przybywający na miejsce startu cykliści to zapowiedź wspaniałego święta rowerzystów w Bielsku-Białej. Całymi rodzinami, grupami zorganizowanymi: szkolnymi, przyjacielskim i indywidualnie aby wystartować w rajdzie. Na skutek niepewnej pogody, w rajdzie wzięło udział blisko 1000 osób.

Sprawozdanie - pobierz plik

Edycje rodzinnych rajdów rowerowych w Bielsku-Białej