Program 50 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dniu 2022-09-18

Gmina Bielsko-Biała
Rodzinne Rajdy Rowerowe
Formularz zapisów przez internet

Startujemy z Pl. Ratuszowego kierując się w stronę Wilkowice- Bystra, gdzie odbędzie się  półmetek. Drugi etap prowadzi w stronę Bielska-Białej, gdzie odbędzie się  finał rajdu na terenie Pływalni Start w Bielsku-Białej.


Plac Ratuszowy – Start Rajdu

 • 9.00 ROZPOCZĘCIE RAJDU - wywiady z gośćmi i uczestnikami
 • 9.30 START RAJDU – Plac Ratuszowy w Bielsku-Białej
 • 9.30 – 11.00 I ETAP (ok. 15 km)

Wilkowice- Bystra  - Półmetek Rajdu

 • 11.00– 12.30 PÓŁMETEK:
  przeprowadzenie konkurencji sprawnościowych,
  weryfikacja uczestników konkurencji regulaminowych

Pływalnia Start teren BOBOSiR Bielsko-Biała – Meta Rajdu

 • 12.30 – 13.30 II ETAP ( ok.11 km)
 • 13.30-16.00 FINAŁ 50 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego na terenie Pływali Start w Bielsku-Białej:
  - ciepły posiłek
  - rozstrzygnięcie konkurencji regulaminowych
  - losowanie nagród loterii fantowej  
  - rozdanie nagród
  - zakończenie rajdu

Opłata startowa: w dniach 12-17.09.2022 - 25 zł, w dniu rajdu 19.09.2022 - 35 zł,
w ramach opłaty:

 • koszulka,
 • folder okolicznościowy,
 • kupon na ciepły posiłek,
 • ubezpieczenie na czas trwania imprezy

Dokonanie opłaty startowej na 50 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy jest równoznaczne z zapoznaniem i zaakceptowaniem regulaminu Rajdu.

LOTERIA FANTOWA
Uczestnicy rajdu mogą wraz z pakietem startowym zakupić losy na loterię fantową 50 BBBR – koszt 8 zł sztuka ( regulamin loterii na stronie www.btcbb.pl).

UCZESTNICY RAJDU

Można startować całymi rodzinami, grupami szkolnymi, zorganizowanymi lub indywidualnie. Dzieci bez karty rowerowej pod opieką osób dorosłych, osoby niepełnoletnie posiadające kartę rowerową z pisemną zgodą rodzica/opiekuna na udział w imprezie lub pod opieką dorosłych.

KONKURENCJE

 • najliczniejsza rodzina 50-go Rodzinnego Rajdu Rowerowego, która nie wygrała w poprzednich edycjach, pokrewieństwo w linii prostej weryfikacja na podstawie dowodu tożsamości 
 • najliczniejsza grupa zorganizowana
 • najliczniejsza reprezentacja szkoły w kategorii szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe ( zespoły szkół nie będą brane pod uwagę). W skład reprezentacji wchodzą uczniowie oraz 2 opiekunów na każde 13 osób. 
 • Najliczniejsza reprezentacja przedszkola 
  WAŻNE : listy grup szkolnych winny być z pieczątką i podpisem dyrektora . Szkoły proszone są o zgłaszanie grup na dwóch listach osobna z uczniami i osobna z opiekunami (nauczyciele, rodzice, itp.)
 • najstarszy uczestnik rajdu, który nie wygrał w poprzednich edycjach, weryfikacja na podstawie dowodu tożsamości
 • najmłodszy uczestnik rajdu jadący samodzielnie, który nie wygrał w poprzednich edycjach 
 • najmłodszy uczestnik rajdu jadący niesamodzielnie , który nie wygrał w poprzednich edycjach

W powyższych konkurencjach mogą wziąć udział uczestnicy, którzy przejadą całą trasę rajdu. Weryfikacja uczestników odbędzie się na półmetku. 
 

Hymn Rodzinnych Rajdów Rowerowych w Bielsku-Białej


Pliki do pobrania


Zapisy na rajd


Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą w biurze rajdu w Bielsku-Białej ul. Krasińskiego 5a,  info@btcbb.pl  w dniach: 12-16.09 w godz. 11.00-17.00, 17.09 (sobota) 10.00 - 13.00 a w dniu rajdu 18.09.2022 w godz. 8.00 – 9.30 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej. Zapisy internetowe od 15.08.2022 (regulamin na stronie www.btcbb.pl)

Zapisy internetowe

Formularz zapisów przez internet

Trasa rajdu

Koszulka rajdu

Folder rajdu

Utrudnienia w ruchu

Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów uprzejmie informuje, że w dniu 18 września br.  w Bielsku-Białej odbędzie się 50 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. W związku z powyższym wyżej wymienione ulice zostaną zamknięte dla ruchu samochodowego na czas przejazdu rowerzystów. 

Trasa I-go etapu: Bielsko-Biała – Bystra ( gmina Wilkowice ) 9:30 do 11:30
Plac Ratuszowy, Dmowskiego, Sempołowskiej, Leszczyńska, Generała Maczka, Kolejowa, Morelowa, Żywiecka-Wilkowice- Kolejowa, Wyzwolenia, Dworcowa, Kwiatkowskiego przejazd bezkolizyjny nad S1, Wilkowska, Bór, Handlowa, Szczyrkowska, Szkolna, Kościelna, Klimczoka wjazd na OSP

Trasa II-go etapu Bystra – Bielsko-Biała 12:30 – 13:30
Klimczoka OSP, Fałata, Szczyrkowska, Grabecznik, Park Wolności, Wyzwolenia, Do Boru, Kładka pieszo rowerowa , Dojazd do Dworcowej, Wyzwolenia, Kolejowa, Żywiecka, Morelowa, Kusia,  Gen. Maczka, Most druha Piekiełko,  Bystrzyńska,  przejazd przez Parkhotel Viena, Startowa – Pływalnia Start.

Utrudnienia w ruchu - pobierz plik

Gmina Wilkowice

półmetek rajdu

Gmina Wilkowice leży na malowniczym pograniczu dwóch pasm - Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego oraz Kotliny Żywieckiej (w tzw. Bramie Wilkowickiej). Gmina składa się z trzech sołectw - Mesznej, Bystrej i Wilkowic. Położenie gminy, zwłaszcza najwyżej usytuowanej Bystrej, sprawia, że od dawna jest ona znana z właściwości leczniczych klimatu. 

Na jej terenie znajduje się Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii oraz ogólnodostępna tężnia solankowa, z której mogą bezpłatnie korzystać kuracjusze, mieszkańcy oraz turyści. Przez teren gminy przebiegają dwa potoki: Biała i Białka, a otoczona jest z jednej strony pasmem gór Beskidu Śląskiego – Kozią Górą, Szyndzielnią, Klimczokiem i Magurą, a z drugiej pasmem Beskidu Małego – Czuplem, Magurką Wilkowicką i Rogaczem. Gęsta sieć szlaków jest doskonałym miejscem do uprawiania nordic walkingu, turystyki pieszej czy rowerowej. Na jej terenie, oprócz dwóch parków krajobrazowych i wydzielonego obszaru „Natura 2000”, znajduje się także 7 pomników przyrody (w tym jaskinia „Wietrzna Dziura”), a bogactwo przyrody i liczne ścieżki dydaktyczne zachęcają do spacerów. Bardzo bogata jest też oferta klubów sportowych oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – w Gminie Wilkowice znajduje się pełnowymiarowa hala sportowa z boiskiem lekkoatletycznym, stadion piłkarski, komplet boisk treningowych, korty tenisowe, skocznie narciarskie i trasy biegowe. 

Również Gminny Ośrodek Kultury „Promyk” posiada placówkę w każdej z miejscowości. Największa z nich mieści się w dawnym kiniei nadal oferuje częste i ciekawe seanse filmowe. Oprócz tego w ofercie GOK można znaleźć koncerty, imprezy, spektakle, wystawy, wernisaże oraz imprezy plenerowe. „Promyk” realizuje także liczne projekty oraz podejmuje działania, które mają na celu zachowanie dziedzictwa kulturalnego naszego regionu. Nie można też zapomnieć o wybitnych postaciach Gminy Wilkowice, z których najznamienitszą jest niewątpliwie Julian Fałat, akwarelista, przedstawiciel realizmu oraz impresjonistycznego pejzażu. Znajduje się tutaj grób Fałata, park nazwany jego imieniem, „Ławeczka z Fałatem”, na której można usiąść obok odlanej z brązu postaci malarza oraz willa „Fałatówka”, w której przez wiele lat mieszkał i tworzył. Poza tym warto odwiedzić neogotycki kościół Św. Michała Archanioła z licznymi rzeźbami, witrażami i mozaikami oraz izbę regionalną „Stara Stolarnia” z Galerią Sztuki Regionalnej czy przejść około 5-kilometrowym „Maryjnym Szlakiem Różańcowym”, na którym znajduje się 19 kapliczek wykonanych przez lokalnych twórców (w tym również przez artystę ludowego - Stanisława Kwaśnego).

Sprawozdanie

W niedzielny poranek tradycyjnie spotkaliśmy się na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej o godzinie 9.00.  Licznie przybywający na miejsce startu cykliści to zapowiedź wspaniałego święta rowerzystów w Bielsku-Białej. Całymi rodzinami, grupami: szkolnymi, przyjacielskim i indywidualnie aby wystartować w rajdzie. W rajdzie wzięło udział około 1100 osób.

Sprawozdanie - pobierz plik

Edycje rodzinnych rajdów rowerowych w Bielsku-Białej